High school football playoff pairings/Week 1

bgcipac

CLASS 5A DIVISION I

Judson (7-3) 34, Churchill (4-6) 20 - Final
O'Connor (8-2) 42, Southwest (6-4) 12 -  Final
Madison (8-2) 37, Wagner (6-4) 21 - Final
East Central (7-3) 35, Clark (4-6) 31 - Final
Laredo Alexander (6-4) 35, Donna (9-1) 24 - Final
Weslaco (5-5) 28, Los Fresnos (7-3) 24 - Final
Mission Sharyland (10-0) 72, Laredo United (3-7) 30 - Final
Harlingen (7-3) 41, McAllen Memorial (6-4) 20 - Final

CLASS 5A DIVISION II

Smithson Valley (10-0) 21, Reagan (7-3) 14 - Final
Brandeis (9-1) 66, CC King (5-5) 14 - Final
Roosevelt (8-2) 41, New Braunfels (3-7) 7 - Final
Steele (10-0) 49, Marshall (5-5) 17 - Final
Edinburg North (8-2) 21, Eagle Pass (5-4) 14 - Final
Del Rio (8-2) 21, Edinburg Economedes (6-4) 14 - Final

CLASS 4A DIVISION I

Buda Hays (9-1) 60, Highlands (4-6) 7 - Final
Harlandale (8-2) 35, Victoria East (3-7) 26 - Final
Brackenridge (6-4) 25, Alamo Heights (8-2) 24 - Final
Gregory-Portland (8-2) 66, Uvalde (3-7) 27 - Final
Leander (9-1) 35, Austin LBJ (4-5) 13 - Final

CLASS 4A DIVISION II

Kerrville Tivy (7-3) 63, Jefferson (5-5) 28 - Final
CC Calallen (8-2) 27, Medina Valley (8-2) 14 - Final
Brennan (10-0) 42, Boerne Champion (5-5) 24 - Final
Port Lavaca Calhoun (9-0) 48, Floresville (8-2) 21 - Final
Edcouch-Elsa (8-2) 35, CC Miller (5-5) 3 - Final
Cedar Park Vista Ridge (7-3) 82, Austin Travis (6-3) 0 - Final
Alice (7-3) 31, Mercedes (8-2) 15 - Final

CLASS 3A DIVISION I

El Campo (10-0) 35, La Grange (8-2) 21 - Final
Somerset (8-2) 49, Boerne (6-4) 6 - Final
Ingleside (7-3) 62,  Carrizo Springs (4-6) 0- Final

CLASS 3A DIVISION II

Bellville (7-3) 34, Cuero (5-5) 13 - Final
Wimberley (7-3) 20, La Vernia (4-6) 0 - Final
Orange Grove (9-1) 49, Devine (9-1) 0 - Final
Geronimo Navarro (8-2) 76, Pleasanton (9-1) 49 - Final
Raymondville (5-5) 52, La Feria (3-6) 36 - Final
Port Isabel (7-3) 40, Lyford (4-5) 20 - Final

CLASS 2A DIVISION I

Marion (5-5) 34, Aransas Pass (7-3) 28 - Final
George West (8-2), bye
Hallettsville (10-0), bye
Luling (6-4) 39, Odem (6-4) 7 - Final

CLASS 2A DIVISION II

Banquete (9-1) 51, Dilley (6-4) 18 - Final
Karnes City (9-1), bye
Blanco (6-4) 47, Danbury (8-2) 21 - Final
Poth (8-2) 62, Taft (6-4) 26 - Final

CLASS 1A DIVISION I

Ganado (7-3) 55, Ben Bolt (7-2) 35 - Final
Shiner (9-1), bye
Mason (10-0), bye
Three Rivers (5-4) 68, Santa Maria (4-5) 6 - Final

CLASS 1A DIVISION II

D'Hanis (10-0), bye
Runge (8-2) 22, Granger (5-5) 0 - Final
Falls City (8-2), bye
Sabinal (8-2) 61, Charlotte (2-8) 6 - Final

Private Schools

Liberty Christian 42, Antonian 17 - Final
Addison Trinity Christian 42, Central Catholic 13 - Final
Holy Cross 61, Katy Pope John XXIII 28 - Final
SA Christian 49, Westbury 36 - Final

Previous weeks scores:
Week 1
Week 2
Week 3
Week 4
Week 5
Week 6
Week 7
Week 8
Week 9
Week 10
Week 11


Comments

The views expressed are not those of this company or its affiliated companies. Please note by clicking on "Post" you acknowledge that you have read the Terms Of Service and the comment you are posting is in compliance with such terms.
blog comments powered by Disqus